Co je dánská strava?

Dánská strava je strašidelná strava, která se soustřeďuje na drastické snížení příjmu kalorií. Osoba, která se pokouší o tuto dietu, má s ní držet něco málo přes dva týdny. Po uplynutí 13 dní se má dieter vrátit k normální stravě a konzumovat zdravé potraviny bez přejídání. Tato strava má usnadnit ztrátu 26 liber (11,79 kilogramů) za 13 dní. Neexistuje však žádný spolehlivý důkaz, zda dánská dieta skutečně produkuje tuto úroveň ztráty hmotnosti.

Osoba na této stravě má ​​v podstatě přeskočit jedno jídlo denně. Zatímco dieter má mít snídani v kávu, je to vše, co má spotřebovat. Dokonce i jeho káva představuje minimální množství kalorií – dieter by měl mít v sobě jen jednu kostku cukru.

Oběd pro osobu na tomto fiet nabídne trochu více výživy, ale je stále velmi málo kalorií a živin. Při obědě má člověk na této stravě jíst několik uncí nízkokalorického zdroje bílkovin a dvě zeleniny. Například v první den, člověk na této dietě má jíst dvě vařené vejce, rajčata a špenát. Druhý den má v době oběda jíst několik uncí šunky a jogurtu. Někdy se dánský dietní oběd skládá z několika uncí ryb, málo másla a citronu a nic jiného.

Večeře jídla také obsahují bílkoviny a mnoho jídel zahrnuje hovězí maso. Jiné mohou obsahovat podobně potraviny bohaté na bílkoviny, jako je kuře nebo jehněčí. Obsahují zeleninu, ale obvykle ve velmi malých množstvích. Například v první den dánské diety může člověk jíst několik uncí hovězího masa společně se salátem, který se rozetří olejem a citrónovou šťávou. Sedmého dne může dieter jíst několik jelen jehněčí a následovat ho s jablkem, den jedenácté večeře zahrnuje jen několik uncí hovězího masa a kusu celeru.

Někteří lidé, kteří uvažují o stravě, se mohou cítit pohodlně při přeskakování snídaně, jelikož oběd a večeře přinejmenším obsahují zdroj bílkovin a některé kalorie. Existují však některé dny, kdy člověk, který tuto stravu požívá, netráví bílkoviny s večeří. Například v den 10 se večeře skládá pouze z celeru, rajčat a čerstvého ovoce.