Proč se po jídle zažívá závrat?

Ospalost po jídle může být spojena s řadou zdravotních problémů, nejčastěji postprandiální hypoglykemie, kdy po jídle klesají hladiny cukru v krvi. Lidé, kteří zaznamenávají závratě a závratě po jídle, by se měli poradit s lékařem, protože to může být známkou závažného zdravotního problému. V ostatních případech může být pacient v léčbě stavu, aniž by si uvědomil, že pocit po jídle je běžným příznakem.

Kromě postprandiální hypoglykemie může být závratě po jídle spojen s onemocněním ledvin nebo štítné žlázy. V obou případech narušení normální funkce může vést k nerovnováze chemie v krvi, což může přispět k závratě. Potraviny mění chemii krve, jakmile metabolismus vyskočí do zařízení, aby ji zpracoval, a pacient se po jídle necítí dobře. Nevolnost a zvracení mohou být také zkušenosti.

Gastrointestinální onemocnění, včetně gastritidy, zánětu žaludku a kyselého refluxu, může také způsobit závratě po jídle. Příznaky se mohou časem zhoršovat a pacient obvykle zažívá bolest v břiše a v horní části hrudníku. Srdeční onemocnění může zahrnovat závratě jako symptom, stejně jako některé duševní choroby. Lidé v emočním utrpení mohou rozvinout nesourodé stravovací návyky, někdy přispívají k závratě spojené s jídlem. Některé léky jsou navíc spojené se závratě a závratě a někdy může jíst i spoušť.

Lidé, kteří si všimnou závratě po jídle, mohou chtít mít záznam, zaznamenávají potraviny a jak dlouho trvá, než začnou závratě. To může někdy poskytnout důležité diagnostické stopy pro lékaře, který vyhodnocuje pacienta. Pokud se objeví závratě v jiných obdobích nebo pokud si pacient všimne záležitostí jako mdloby, pocit únavy nebo zhoršení vidění, je třeba je také poznamenat a projednat s lékařem. Jakékoliv zvýšení závažnosti příznaků by mělo být projednáno s lékařem, aby se zjistilo, zda je třeba přijít na návštěvu.

Lékaři mohou provést řadu diagnostických testů, aby zjistili, proč se po jídle cítil závrat. Ty mohou zahrnovat testy na krevní cukr, včetně testů po hladovění i po jídle. Endoskopie jícnu a žaludku lze doporučit ke kontrole příznaků zánětu a onemocnění. Mohou být prozkoumány další diagnostické možnosti. Léčba se může pohybovat od jednoduše měnit léčbu k odstranění vedlejších účinků k poskytování léčby hypoglykemie k řízení cukru v krvi dietou, cvičením, léky a dalšími opatřeními.