Jaký je rozdíl mezi normálním mozkem a mozkem alzheimerovy choroby?

Alzheimerův mozek se liší od mozku zdravého mozku se signifikantním snížením počtu neuronů. Alzheimerův mozek bude také vykazovat sníženou velikost kvůli klesající produkci buněk, které přenášejí informace. Kognitivní schopnosti jsou vážně ohroženy kvůli fyzickým změnám v mozku pacienta s Alzheimerovou chorobou.

V normálním dospělém mozku je na neurologickou odpověď spojeno několik miliard buněk. S progresí Alzheimerovy choroby však mnoho z těchto základních buněk, které poskytují komunikaci pro různé odpovědi, je zničeno. Logika, uvažování a paměť jsou některé z reakcí, které jsou ohroženy chorobou v Alzheimerově mozku. Alzheimerův mozek může mít také významné množství plaku v arteriálních stěnách.

Ti, kteří mají zdravý mozek, mohou plnit každodenní úkoly a úkoly poměrně snadno. Komunikační modely jsou jasné a soudržné. S Alzheimerovým mozkem bude mít pacient obvykle problémy s jednoduchými úkoly a krátkodobou pamětí. Zmatenost může do značné míry zasáhnout.

V mozku Alzheimerovy choroby může být kortex patentu v průběhu času silně poškozen. Tato vrstva mozku se může vysychat a rozpadat. Zdravá mozková kůra bude schopna udržet vzpomínky na paměti a řídit funkci motoru. Ti, kteří trpí Alzheimerovou chorobou, však mohou mít kůru, která selhala kvůli umírající tkáni.

Lékaři, kteří zkoumají mozek ovlivněný Alzheimerovou chorobou skrze mikroskopické snímky, často zaznamenávají změny, které ji odliší od normálního mozku. Vědci mohou nalézt látky, jako je vysoká hladina hliníku v mozku pacienta s Alzheimerovou chorobou. Aminokyseliny mohou také převažovat v silnějším stupni.

V podstatě rozdíl mezi normálním mozkem a mozkem Alzheimerovy choroby je způsob, jakým nakonec každý z nich bude fungovat. U Alzheimerovy choroby jsou příznaky zmatku označené ztrátou paměti jen částí velkého obrazu. V této formě frontotemporální demence se může pacient nakonec vyvinout i paranoia.

Normální mozog může ocenit logické vysvětlení a zdůvodnění situace. Osoba s Alzheimerovou chorobou však může neoprávněně obvinit někoho ze špatných úmyslů, nebo nevidí situaci za to, co skutečně je. Není neobvyklé, že lidé trpící Alzheimerovou chorobou se stanou iracionálně podezřívaví od úmyslů ostatních.

Zatímco zdravý mozek je obecně čistý a prostý lézí, mozku postižený Alzheimerovou chorobou může být zapálený. Zhoršení vlivem buněčné koroze je dalším faktorem pozorovaným v mozku Alzheimerovy choroby. Mohou se projevovat formou malých nebo miniaturních mozkových příhod, které lze zjistit skenem počítačové tomografie (CT).