Co je vitamin h?

Vitamin H je další název vitamínu, který je běžně znám jako biotin a je součástí skupiny vitamínů B. Jeho funkce v těle má působit jako podstatná část určitých enzymů. Nedostatek vitaminu H způsobuje ztrátu vlasů, vyrážky na obličeji a symptomy nervového systému. Lidé nemohou látku syntetizovat, ale potraviny jako vejce, maso a některá zelenina mají nízkou koncentraci vitamínu.

Enzymy, které potřebují vitamín H pro efektivní fungování, se podílejí na metabolismu tuků a sacharidů. Nedostatek vitaminu H je vzácný, podle údajů Národního ústavu zdravotnictví (NIH) ve Spojených státech, ale pokud k tomu dojde, diagnostikují neobvyklé příznaky. Mezi ně patří vyrážka kolem úst, očí a nosu a přítomnost ztráty vlasů. Mentální symptomy, jako je deprese a halucinace, jsou také možné, stejně jako vyčerpání a brnění v končetinách.

Lidé s nejvyšším rizikem nedostatku zahrnují osoby, které rychle ztrácejí váhu, těm, kteří dostávají výživu prostřednictvím zkumavky a lidé, kteří jsou podvyživeni. Těhotné ženy mohou také trpět slabým deficitem biotinu, ale měly by užívat pouze doplňky pod dozorem lékaře. Mnoho syrových vaječných bílků ve stravě může také zabránit absorpci biotinu v gastrointestinálním traktu a mít za následek nedostatek.

Podle agentury pro potravinářské normy (FSA) ve Spojeném království je vitamin H produkován bakteriemi, řasami a některými rostlinami, ale savci, jako lidé, potřebují získat potřebný biotin v potravinách. Tento vitamín je ve vodě rozpustný, ale je přítomen v potravinách na nižších úrovních než jiné vitamíny rozpustné ve vodě. Játra jsou obzvláště bohaté na vitamín H ve srovnání s jinými zdroji v koncentraci 1 miligram na kilogram jater. To odpovídá hladině 0,01 mg na kg v jiných potravinách, jako je maso obecně a ovoce.

Požadavky na biotin nejsou dobře známy od července 2011, ale Linus Paulingův institut Oregonské státní univerzity v USA a NIH uvádí, že 30 mikrogramů (mcg) denně pro dospělého muže nebo ženu je pro zdraví dostatečné. FSA ve Velké Británii se rozhodne pro nižší bezpečnostní úroveň od 10 do 20 μg. NIH také varuje, že jelikož příslušná dávka je dosud neznámá, spotřebitelé by si měli být vědomi toho, že umělé dávkování může představovat riziko. Přestože existují určité důkazy o výhodách doplňování v podmínkách, jako je vypadávání vlasů, křehké nehty a diabetes, NIH uvádí, že tyto důkazy nejsou dostatečně přesvědčivé k tomu, aby vyžadovaly doplnění v těchto situacích.