Co je to sakrální nerv?

Sakrální nerv je ve skutečnosti skupinou pěti nervů, které se vynořují z kříže. Existují dvě skupiny těchto nervů. Sacrum je velká kosti ve tvaru trojúhelníku, která se nachází v dolní části páteře a v horní části pánevní dutiny. Tato kost se v podstatě klínuje mezi kyčelními kosti. Sakrální stavce se používají při číslování každého sakrálního nervu.

Dvě páry sakrálních nervů jsou součástí vertebrálního systému, který tvoří nervy páteře. Každý z těchto nervů je tvořen z kořene míchy a používá se k přepravě axonů. Axony jsou nervová vlákna používaná k vedení elektrických impulsů od těl buněk.

V páteři je pět svrchních obratlů a každý sakrální nerv odpovídá těmto obratlům. Když se v nervových oblastech v těle objeví problémy, je často označován jako ischias. Vzhledem k tomu, že každý nerv se nachází v blízkosti ocasní kosti, mnoho věcí může způsobit poškození této oblasti. Porod, operace v této oblasti těla a artritida jsou některé z podmínek, o kterých je známo, že způsobují ischias.

Když je poškozen sakrální nerv, pacient často zažije spálenou nebo bodavou bolest, která je často popsána jako bolest při střelbě. Je velmi časté, aby se tato bolest cítila pouze na jedné straně těla, v závislosti na přesném nervu, který zažil poškození. Neklid nebo slabost nohy je také hlášena, když se objevil poškození sakrálního nervu.

Je možné, že poškození sakrálního nervu vede k problémům s kontrolou močového měchýře nebo střev. To je způsobeno zánětem nebo stlačením nervových kořenů. Může to být velmi vážný zdravotní stav, takže by měl být okamžitě konzultován lékař v tomto případě.

Existují kroky, které lze podniknout v úsilí chránit tyto nervy před jakýmikoli poškozením. Cvičení správné držení těla za všech okolností je skvělý způsob, jak začít. Pravidelné cvičení používané ke zlepšení a podpoře celkového zdraví je také užitečné při ochraně nervů páteře. Dokonce i výběr dobrého matrace může mít zdravý přínos pro nervy a svaly páteře, čímž se zabrání velké části bolesti spojené s poškozením nervu.

Pokud dojde k poškození sakrálních nervů, lékaři často předepisují léky a fyzikální terapii jako způsob, jak léčit nervovou tkáň. To je často vše, co je potřebné pro úplné zotavení. Tam jsou příležitostné případy, kdy chirurgie je nezbytná, zvláště v případě prodloužené bolesti nebo inkontinence.