Proč bych měl darovat krev?

Nejjednodušší důvod k darování krve je také nejlepší: když darujete krev, můžete zachránit život někoho jiného. Pro lidi, kteří potřebují další motivaci, existuje spousta dalších důvodů, proč byste měli dárcovství krve a pravidelně zvykat darovat. Je důležité mít na paměti, že neexistuje syntetická náhrada plné krve a že celá krev a řada krevních produktů pocházejí výhradně od dárců, což znamená, že dárcovství krve poskytuje lékařské komunitě zdroj, který by jinak byl Nedosažitelný.

Podle statistik amerického Červeného kříže potřebuje někdo ve Spojených státech každých dvě sekundy krev. Udržování krevního zásobování tak, aby vyhovovalo potřebám krve, je těžký úkol, protože krev má krátkou trvanlivost a nedostatek je opakující se problém. Krev se používá v chirurgii, při naléhavé léčbě a při léčbě a zvládání řady nemocí. Potřeba krve, jinými slovy, se nikdy nezastaví.

Lidé, kteří mají zájem o komunitní službu a chtějí přispívat do svých komunit, mohou chtít darovat krev jako způsob, jak se zapojit do komunity a podporovat sociální blaho. Pacienti, kteří mají prospěch z krevních transfuzí, mohou chtít zvážit, že by krve vyjádřili uznání anonymním dárcům nebo dárcům, kteří jim prospívali, a dáváním krve také zajistí, že bude krví, když dárce, přítel nebo rodinný příslušník potřebuje to. Lidé, kteří by raději věděli, kde se daruje, se mohou věnovat dárcovství, bankovní krvi před samotným chirurgickým zákrokem nebo krví kamarádovi nebo rodinnému příslušníkovi v nouzi.

Dalším důvodem k darování krve je, že je dodáván s volným mini-fyzickým. Zatímco lidé by neměli darovat krev, pokud si myslí, že jsou nezdraví, nebo využívají krevní dárcovství jako bezplatný screening STI, dává krev lidem příležitost vidět sestra, která bude mít životně důležité znamení a poskytne základní informace o zdraví dárce, A pokud jsou zjištěny problémy při vyšetření krve, bude dárce informován. Tento proces skríningu se provádí tak, aby bylo možné potvrdit, že krev bude bezpečná, ale také prospěje dárci.

Lidé s negativním krví typu O jsou obzvláště velkou poptávkou jako dárci, protože jejich krev může být infuzována do kohokoliv. Lidé se vzácnými typy krve mohou také být oceněni jako dárci, neboť jejich dárek zřídka může pomoci někomu, kdo má stejný typ krve, který může být v nouzi. Avšak všechny typy krve jsou stejně vítány u krevních bank a krevních disků.