Na které potraviny bych se měl vyhnout, když jsem těhotná?

Během těhotenství existuje řada potravin a nápojů, kterým je třeba se vyhnout nebo omezit. Je velmi důležité, aby tělo dostalo správně vyváženou stravu, aby dítě bylo vybaveno správnými živinami. Potraviny, které se jedí během těhotenství, nejen pomáhají růst dítěte, ale také dává matce energii, aby se vyrovnala se změnami v jejím těle.

Existují určité druhy potravin, kterým je třeba se vyvarovat, aby se zabránilo otravám potravin a aby se omezilo riziko pro dítě. I když je to vzácný stav, listerióza stále existuje. Toto onemocnění má příznaky, které jsou podobné chřipce, a některé potraviny nesou listeria klíček. Je známo, že listerióza způsobuje mrtvý a potrat. To může také být příčinou těžké nemoci u novorozenců.

Je třeba se vyhnout sýru, který je měkký nebo modrý. To zahrnuje Brie, Stilton a Camembert. Listeria není přítomna v tvrdých sýrech, sýru nebo tvarohu. Bramborový salát a chobotnice by měly být také vyloučeny, pokud jsou těhotné, stejně jako potraviny, které vyžadují zahřívání v mikrovlnné troubě. Ujistěte se, že všechny potraviny jsou horké po celou dobu.

Další riziko otravy potravinami může pocházet ze salmonely. Jedná se o formu bakteriální otravy jídlem. Otrava salmonelou může nastat, jestliže se opíje nepasterizované mléko nebo jíst čerstvé vejce nebo jídlo vyrobené z vajec. Salmonella je také přítomna v surovém masném a surovém drůbežím produktu. Otrava salmonelou pravděpodobně nenarodí nenarozené dítě, ale těmto přípravkům se nejlépe vyhnout, když těhotná.

Chcete-li být na bezpečném místě, kde se jedná o otravu salmonelou, nejezte žádné masné výrobky na grilování nebo společenské akce. Nejezte žádné produkty vyrobené z nepasterizovaného mléka, které by mohlo zahrnovat parmezán. Zajistěte, aby se surové maso nebo drůbež nacházely v dostatečné vzdálenosti od jiných potravin v prostředí skladování, například v chladničce. Dodržujte vysoký standard hygieny při manipulaci se surovým masem a důkladně si vždy důkladně umyjte ruce.

Další infekcí, která může být přenášena na nenarozené dítě, i když je vzácná, je toxoplazmóza. Jedná se o parazitickou infekci zjištěnou u výkrmů koček. Toxoplasmóza se také vyskytuje v surovém masa nebo maso, které nebylo důkladně uvařeno. Může se také nalézt na nezmrzlém ovoci a zelenině. Těhotné ženy by si měly při péči o kočičku podávat výjimečnou péči.

Při těhotenství byste se měli vyvarovat také vysokého příjmu ryb nebo produktů z ryb. Vysoká hladina rtuti je přítomna v rybách a může poškodit nervový systém nenarozeného dítěte. Když těhotná, vyvarujte se konzumace velkého množství tuňáků, mečů a marlinů. Těhotné ženy by se měly také vyvarovat jídlům obsahujícím vysoký obsah vitaminu A. Patří sem i potraviny, jako je játra a olej z tresčích jater.

Většina těhotných žen si je vědoma účinků alkoholu na nenarozené dítě, ale je třeba se vyvarovat také nápojům, jako je káva a některé vysoce kofeinové šumivé nápoje. Zprávy se liší podle toho, kolik kofeinu lze užívat každý den. Předpokládá se, že těhotenství by jako návod nemělo vypít víc než tři hrnečky instantní kávy denně. Čokoláda také obsahuje kofein a příjem čokolády by měl být omezen na několik malých bary každý den.