Bude chůze pomoct mi zhubnout?

Chůze může podporovat hubnutí a často je velmi snadné udržovat program pro pěší turistiku, a to zejména proto, že náklady jsou malé a pěšky se může začít, jakmile se vydáte za dveřmi. Množství, které ztrácí, závisí na metabolismu, spotřebě kalorií a typu chůze. Deset minut chůze denně pravděpodobně nebude mít za následek výraznou ztrátu hmotnosti. Chodit hodinu, pět dní v týdnu, s rychlostí asi 3,21-6,43 km / h, ale může spálit spoustu kalorií.

Pokud nemáte v úmyslu změnit dietu, chůze může stále umožnit člověku schudnout. Studie obvykle zjistí, že kombinace redukovaných kalorií a zvýšené cvičení je nejúčinnější při podpoře úbytku hmotnosti. Chůze samotná může přesto poskytnout některé výhody hubnutí, zvláště pokud vaše spotřeba kalorií není příliš vysoká, než začnete. Pokud přidáte kalorie ke své stravě, protože cvičíte víc, nemusí se vám projevit úbytek hmotnosti.

Chůze rychlostí 3,21 km / h, relativně pomalým tempem, spálí asi 26 kalorií za 10 minut. Za 30 minut se přínos zvyšuje a průměrná osoba hoří asi 79 kalorií. Chůze po nejméně 30 minutách je považována za lepší než po dobu tří desetiminutových procházek denně, protože větší čas znamená zvýšit srdeční frekvenci. Jak se zvyšuje tepová frekvence, spotřebovává se více kalorií.

Zvedání rychlosti asi 4 mph (4,82 km / h) téměř zdvojnásobuje výhody půlhodinové chůze. Jeden spaluje asi 125 kalorií za 30 minut. Jakmile člověk dostane příjemnější pocit při pomalejších krocích, může začít spálit ještě více kalorií tím, že začne pár minut rychlého chůze, aby se zvýšila tepová frekvence. Když člověk může chodit asi 1,6 km za 15 minut, spálí asi za hodinu asi 370 kalorií.

Chůze rychleji a delší dobu také přispívá k větší schopnosti spalování kalorií po zbytek dne. Jakýkoli typ kardiovaskulárního cvičení, při němž se srdce pumpuje při maximální srdeční frekvenci pro váš věk a zdraví, znamená, že tělo léčí kalorie jinak po celý zbytek dne. Obecně platí, že i když je člověk po procházce sedavý, spálí kalorie vyšší rychlostí.

Většina odborníků v oblasti fitness doporučuje, aby se pomalu začal chodit, a většinou říká, že pomáhá používat krokoměr k měření rychlosti a vzdálenosti. První týden, jediným cílem je chodit 30 minut denně, pět dní v týdnu, pohodlnou rychlostí. Druhý týden by měl zahrnovat minutu rychlého chůze každý den v jednom 30-minutovém tréninku. Třetí týden by měl obsahovat dvě minuty rychlého chůze nebo joggingu. Jeden pokračuje týden v týdnu, aby se zvýšila schopnost chodit velmi rychle, aby se zvýšil výskyt kalorií. Jak se zvyšuje kondice, lze také zvýšit dobu procházky, s ideálním cílem jedné hodiny, pět dní v týdnu.

Dokonce ani bez změn stravy, chůze pravděpodobně způsobí nějakou ztrátu hmotnosti, zvláště když člověk chodí pravidelně. Přinejmenším pravidelné cvičení pravděpodobně pomůže člověku získat váhu. Pro dosažení nejlepších výsledků pomáhá snížit kalorie a zvyšuje aktivitu.