Co mám dělat po c-sekci?

Po c-sekci byste měli s největší pravděpodobností užívat to velmi lehce po dobu nejméně šesti týdnů nebo déle, v závislosti na tom, co vám řekne Váš lékař. Většina lékařů doporučuje pacientům s c-oddělením, aby nezahrnovali něco těžšího než jejich děti po určitou dobu po operaci. Kromě snížení úrovně aktivity při vyléčení řezu byste měli také řádně pečovat o oblast řezu. Váš obvaz by měl být podle potřeby změněn a během prvních dnů až týdne se možná budete muset vyhýbat močení obvazů a stehů. Důležité je také, abyste si lék, jaký předepsal lékař, během léčení.

Jedna z nejdůležitějších věcí, které musíte udělat po c-sekce, je odpočinek. Vaše tělo trvá nějakou dobu, než se zotaví z operace a můžete mít prospěch tím, že nebudete dbát příliš na to, aby se vaše břišní oblast příliš stresovala. Zatímco vstávání a procházky kolem vás mohou být užitečné, pravděpodobně byste neměli zvedat něco mnohem těžšího než vaše dítě po dobu šesti týdnů nebo více po vaší c-sekci. Důležité je, abyste během této doby získali pomoc zvenčí, pokud můžete s prací v domácnosti a také s vaším dítětem pomáhat při léčení.

Váš řez c-sekce s největší pravděpodobností má nejlepší šanci na léčbu, pokud se o to dobře postaráte. Bude pravděpodobně mít buď sponky nebo stehy přes břicho, kde byl proveden řez, a ty budou pravděpodobně odstraněny během týdne po dokončení c-sekce. Zatímco stehy jsou na místě, měli byste je důkladně očistit pomocí antibiotické masti, peroxidu a všeho jiného, ​​co doporučuje lékař. Je také lepší se vyhnout tomu, aby stezy byly nasyceny vodou, což znamená, že sprcha je pravděpodobně lepší volbou než lázeň, zatímco ještě léčíte.

Některé z léků, které Vám lékař předepíše pravděpodobně po c-sekci, zahrnují antibiotika, léky proti bolesti a změkčovadla stolice. Všechny tyto léky byste měli užívat podle pokynů během léčení. Antibiotika by měla pomáhat předcházet infekci v místě incize a léky proti bolesti budou pravděpodobně užitečné při zvládnutí jakékoli bolesti, kterou prožíváte během léčby. Mnoho žen má problémy se střevními pohyby po c-sekci, protože se obávají, že napíchnutí roztrhne jejich stehy a z tohoto důvodu by vám lékař mohl dát změkčovadla stolice, aby vám usnadnil pohyb střev.