Co bych měl vědět o léčbě páteře?

Správný typ ošetření pavoukovým zákusem závisí na druhu spiknutí pavouka. Zatímco kousnutí pavouků může být dráždivé a dokonce i znepokojující, většina pavučích kousnutí není nebezpečná pro lidské bytosti. Přesto se na pavoukovce dostává řady nárazů a kousnutí, přestože jsou často způsobovány jinými zvířaty nebo hmyzem. Ve skutečnosti je mnoho kousnutí pavouků tak bezpečné, že jsou zcela bez povšimnutí.

Před zahájením léčby si člověk musí být jist, že ho udeřil pavouk. Někdo může způsobit příznaky jako otok, zarudnutí, svědění a bolest poté, co ho uhryzl pavouk, ale jiný hmyz může způsobit stejnou reakci. Ještě horší je, že kousnutí hnědého pavouka může způsobit velmi ošklivou bolest, ale mnoho lékařů nejméně po několika dnech poté, co si všimlo uhryznutí, nechodí k lékaři. To může být obtížné určit, co vlastně bit pacienta.

Pokud je člověk jistý, že ho někdo pálí, může chtít provést nějakou domácí péči. Neexistují však žádné specifické léčebné postupy pro první spánek. Může aplikovat anti-svědění krém, studený kompresní přípravek nebo analgetický krém na zmírnění bolesti nebo svědění. Léky na bolest ústní, jako je acetaminofen nebo ibuprofen, mohou být užitečné také.

Mnoho lidí se nejvíce bojí o kousnutí způsobené černými vdovy a hnědými pavouky, ale černá vdova pavouk může dodat kousek, který se cítí jako prick z malé jehly. Nešťastný příjemce kousnutí z tohoto pavouka může zaznamenat trochu otoku v oblasti a může také pozorovat některé světlo vypadající červené značky. Zřejmý problém začíná po několika hodinách, kdy člověk začíná cítit silnou bolest a zaznamená tuhost. Může také zaznamenat příznaky, jako je zimnice, horečka, nevolnost a bolest v oblasti břicha, měl by hledat léčbu havarijního skusu z místní nemocnice nebo zařízení pro naléhavou péči, která může zahrnovat použití jedu z mravence. Při cestě do nemocnice může pomáhat aplikovat těsný obvaz nad kousnutí, aby se zhoršilo šíření jedu.

Když hnědý opuštěný pavouk uhryzne, oblast kousnutí může trochu zuřit. Po nějaké době může dojít k zarudnutí a intenzivní bolest může následovat několik hodin později. Obvykle se v místě skusu vyvíjí puchýř a naplňuje tekutinou a nakonec se vyvíjí do vředu, který je velký a hluboký. I když vzácné, tyto kousky mohou vést k smrti, zvláště když jsou děti kousnuty. Pokud je tímto pavoukem kousnuto, je nejlepší, aby se nad obvodem skusu spojil bandáž, aby se zpomalilo šíření toxického jedu pavouka a pak se vyhledejte lékařskou pomoc při ošetření pavoukem.