Proč mám po masáži pít vodu?

Pitná voda po masáži je z různých důvodů často doporučována masážními terapeuty a dalšími lékaři. Ve skutečnosti je pitná voda obecně dobrým nápadem, protože tělo těží ze správné hydratace a konzumace vody pomůže ledvkům a jiným orgánům zpracovávat různé látky, které se pravidelně pohybují v lidském těle. Také se doporučuje pitná voda před masáží, protože pro masážní terapeuta bude snazší vykonávat hlubokou práci hydrataci svalů, aby se snadněji manipulovaly.

Existují hlavní důvody, proč lidé po masáži pít vodu. První má co do činění s látkami uvolňovanými svaly, jak je manipuluje masérní terapeut, a druhý se týká zajištění správné hydratace svalů těla.

V případě prvního důvodu, pití vody pomáhá tělu vypláchnout veškeré nahromaděné materiály ve svalech, které byly uvolněny během masáže. Zvláště v případě hluboké tkáňové masáže stimuluje masáž krevní oběh v těle při současném vyjádření vody, soli a jiných minerálů ze svalů a oběh je určen k odvádění odpadních materiálů vytvářených buňkami. Poskytnutím těla velkým množstvím vody mohou masážní klienti pomoci odstranit tyto odpadní materiály, jinak by se mohly po masáži zvedat a způsobit svalové bolesti a bolesti.

V případě lymfatické masáže je zvláště důležité pít vodu, protože stimulace lymfatického oběhu může v těle způsobit velké uvolňování odpadu. Pokud člověk myslí na lymfatický systém jako kanalizační potrubí těla, shromažďuje nežádoucí odpadní materiál a odnese ho pro likvidaci, lymfatická masáž je jako čistič odpadních vod, takže voda pomáhá splachovat odtok v jistém smyslu.

A co je nejdůležitější, lidé by měli pít vodu, protože masáž může být dehydratována. Manipulace svalů je vyčerpává vodou a také pohybuje tekutinou do intersticiálních prostorů mezi svaly kolem sebe. Při pitné vodě mohou lidé rehydratovat svaly, čímž se sníží potenciál bolesti a bolesti ve dnech po masáži. Ze stejného důvodu lidé po cvičení a jiných formách námahy pijí vodu, protože když svaly pracují, ztrácejí vodu a elektrolyty.

Mnoho lidí také ráda pije masážní vodu po masáži, protože pomáhá je přivést zpět na zem. Po masáži se lidé mohou cítit trochu prostorově a dezorientovaně, takže mít sklenici vody, když sedíte na masážním stole, může pomoci vrátit tělo a mysl zpět do současnosti a dává klientovi čas, aby se pomalu vrátil do reálného světa .