Jaká je obvyklá léčba napadení škůdci?

Ve většině případů může být napadení škůdci u člověka léčeno mimopražskými léky. Většina léků obsahuje buď mebendazol nebo albendazol, což jsou sloučeniny, které zabíjejí červy, aniž by způsobily poškození lidské tkáně. Tyto léky jsou určeny k tomu, aby zbavily těla zasažení škůdce jednou dávkou, avšak v některých případech jsou nezbytné další dávky. Některé bylinné léky mohou také pomoci zbavit se těla červů. Některé z nich zahrnují extrakt z grapefruitu, česnek a pelyněk.

Jedna populární homeopatická léčba červů se nazývá čisticí čočka. Obvykle se jedná o konzumaci pouze surové zeleniny po dobu několika dnů, často po několika dnech půstu. Během období nalačno by se měly konzumovat pouze tekutiny. Existuje mnoho různých názorů na to, kolik dní by tato výživa měla trvat od 14 do 21 dní. Zdá se, že existují jen málo důkazů, které by naznačovaly, že tato léčba je účinná při léčbě červů, ačkoli může pomoci vyčistit dolní část střeva, takže by všichni paraziti žijící v dolním střevě pravděpodobně byli vymazáni.

Bez ohledu na to, zda užíváte přípravek bez přídavku léčiva nebo přírodní lék, některé výzkumy naznačují, že po léčbě mohou změny stravy pomoci léčení lépe. Vitamin A může přispět k vytvoření střevního prostředí, které je nehostinné vůči napadení škůdcem, a proto se doporučuje konzumovat potraviny, jako je mrkev a sladké brambory. Kromě toho jsou některé potraviny bohaté na bromelain, což je enzym, který může pomoci zbavit se těla červů. Ananas a papája jsou některé z nejlepších zdrojů potravy pro tento enzym.

Někteří z nejčastějších parazitů nalezených v napadení škůdci zahrnují kulaté červy, červa a tasemnice. Tito červi jsou tak malí, že jsou někdy viditelní jen pod mikroskopem, a určitě se nedají snadno pozorovat pouhým okem. Je velmi snadné vybírat červy na ruce nebo nohy, zvláště když jsou venku, protože mnoho z nich žije v horních vrstvách půdy.

Děti a lidé, kteří mají domácí zvířata, se domnívají, že jsou vystaveni vyššímu riziku kontrakce červů. Děti ne vždy cvičí správnou hygienu a často přenášejí červy tím, že jim položí prsty do úst, nebo si před jídlem neumyjí ruce. Majitelé domácích zvířat jsou ohroženi, protože psi a kočky často nosí parazity a jednoduchý účinek hladení jejich srsti může vést k přenosu červů.

Prevence je obvykle nejlepší lék a existuje několik jednoduchých způsobů, jak zabránit napadení škůdci. Hygiena je pravděpodobně klíčová, takže je důležité umýt ruce před jídlem. Je také dobré umýt surové ovoce a zeleninu před vařením. Kromě toho je důležité udržovat čisté prostředí, zejména v kuchyních, v koupelnách a ve stravovacích prostorách. Nosit boty i venku je také doporučeno.