Jaký je rozdíl mezi včelím pychem a mateřskou kaší?

Rozdíl mezi včelím pyrem a mateřským rostem spočívá v definici každé látky. Včelí pyl je přirozený pyl různých květin, který se shromažďují včely, když se živí nektarem. Pyl uvízne na nohou a další části těla včel. Královská želé, na druhé straně, je tekutina vyrobená ve faryngálních žlázách včel a vylučovaná těmito žlázami. Je složen z vody, nektaru, medu, slin, vitamínů a hormonů.

Včelí pyl a mateřská kašička se nacházejí v úlů včel, ale stejně jako jsou různé v kompozici, používají je také pro jiné účely včely. Královská želé je jídlo, které je připravováno na výživu larv v prvních dnech svého života a je potravou pro královnu po celý svůj život. Byly učiněny úžasné tvrzení o nutriční hodnotě a zdravotních tvrzeních obou těchto látek, z nichž mnohé jsou stejné pro obě látky.

Často se uvádí, že včelí pyl poskytuje nejvyšší množství určitých živin – jako jsou vitamíny, minerály, hormony, aminokyseliny, tuky a enzymy – ve srovnání s jinými potravinami nebo výživovými doplňky. Včelí pyl a mateřská kaše jsou údajně bohaté na výživovou hodnotu a dokonalé v poměru těchto živin. Skutečnost, že královna včela roste do větší velikosti, je mnohem úrodnější a žije déle než všechny ostatní včely úlu, také povzbudila přesvědčení, že včelí produkty jsou zázračné léky na řadu zdravotních problémů. Oni také věří, že zvyšují tělesnou a duševní vytrvalost člověka – tvrzení, které vyvolalo zájem zejména mezi sportovci.

Věřící ve výživové hodnotě včelího pylu a mateřské kašičky pro použití v alternativní medicíně tvrdili, že tyto přírodní látky mohou eliminovat nedostatky v jakémkoli vitaminu nebo minerálu. Věří, že tyto včelí produkty mají omlazující sílu a zpomalují proces stárnutí, posilují imunitní systém, jsou přirozenými antibiotiky a jsou všeobecnou léčbou. Nutriční vědci, výzkumní vědci a skeptici však připomínají veřejnosti, že živiny obsažené v pylovém včelí a včelí želé se v organicky obdělávaných potravinách hojně nacházejí v perfektním podílu. Důraz je také kladen na skutečnost, že dokonce i nejdokonalejší jídlo pro včelu nemusí být nutně dokonalým jídlem pro jinou formu života.

Lidé nemají stejné nutriční potřeby jako včely. Existuje také obava z možných alergických reakcí, které mohou být velmi závažné u některých jedinců, kteří užívají včelí produkty. Osoby alergické na pyl obecně by se měly poradit s lékařem dříve, než začnou užívat včelí produkty.