Co je ideální hladina cukru v krvi?

Ideální hladina cukru v krvi se liší od člověka k člověku a může záviset na různých faktorech, včetně toho, jak dlouho to bylo, protože člověk měl jídlo. Obecně platí, že hladiny v rozmezí od 70 do 100 mg / dL (miligramy na deciliter) jsou považovány za normální u nediabetiků, kteří neměli pouze jídlo. Pokud má člověk právě jídlo, ideální hladina glukózy v krvi by měla být mezi 70 a 145 mg / dL u nediabetiků. Úrovně, které jsou vyšší, by mohly znamenat diabetes nebo pre-diabetes.

Osoba, která má konzistentně hladinu cukru v krvi, která se pohybuje od 100 do 125 mg / dL po osmihodinovém podávání, může mít pre-diabetes. Úrovně od 140 do 199 mg / dL po jídle nebo po orálním testu na glukózu také naznačují pre-diabetes. Osoba, u které je diagnostikována pre-diabetes, představuje velké riziko vzniku diabetu 2. typu a měla by okamžitě začít podnikat kroky k jejímu předcházení tím, že provede určité změny v životním stylu, jako jsou zlepšené stravovací návyky a cvičení. Tyto změny mohou navíc pomoci člověku schudnout, což by bylo výhodné pro někoho, kdo má nadváhu a hrozí riziko vývoje diabetu 2. typu.

Hladiny cukru v krvi, které přesahují 125 mg / dL po osmihodinovém podání, naznačují diabetes. Pokud po perorálním testu glukózy překročí hladiny 200 mg / dL, je také pravděpodobné, že je přítomen diabetes. Ideální hladina cukru v krvi u diabetiků je vyšší než normální hladina pro nediabetiku. Lidé s cukrovkou, jejichž hladina je mezi 80 a 120 mg / dl po hladovění nebo těsně před jídlem, má za to, že jejich cukr v krvi je pod kontrolou. Ideální hladina cukru v krvi u diabetiků hned po jídle by neměla typicky překročit 160 mg / dL.

Lékaři typicky diagnostikují cukrovku, dokud nebudou podávány několik testů. Je důležité, aby lékaři byli přesvědčeni, že hladina cukru v krvi zůstane trvale vysoká předtím, než učiní pevnou diagnózu. To se obvykle provádí pomocí testů hladiny cukru v krvi na hladině a testů na orální glukózu. Při testu na hladině hladina cukru v krvi je kontrolována buď první věcí ráno nebo krátce po osmihodinovém poslechu. Orální test na glukózu testují lékaři, kteří používají, aby zjistili, jak vysoká hladina cukru v krvi člověka stoupá po pití velmi sladkého sladkého nápoje a poté o několik hodin později zkontrolovat hladiny, aby zjistili, jak moc klesají. Tyto testy se obvykle provádějí několikrát v různých dnech, takže lékaři mohou být jisti, že osoba testuje nad ideální hladinou cukru v krvi předtím, než potvrdí cukrovku.