Jaká je role absorpce v zažívacím systému?

Dvěma primárními úlohami trávicího procesu jsou vstřebávání a sekrece. Úloha absorpce v zažívacím systému je pro tělo životně důležitá, protože bez něj nemohou být použity vitaminy, minerály, sacharidy a další živiny, které konzumujeme. Absorpce je proces, kterým se živiny v krmivech přenášejí do krve. Většina vstřebávání se vyskytuje v tenkém střevě, což je primární orgán trávicího traktu.

Poté, co jídlo prochází žaludkem do tenkého střeva, promění se v tělo energii. Absorpce je možná u vil, malých štětinových výčnělků v sliznici. Sliznice je vlhká tkáň, která obklopuje některé části tělních průchodů a orgánů. Vily působí jako kanály, kterými mohou živiny pocházející z trávených potravin přejít do krevního oběhu a být přenášeny do zbytku těla. Vlastní proces pohlcení se pro každý typ živiny trochu liší.

Převážná většina absorpce v zažívacím systému se vyskytuje v duodenu a jejeunum, specifické části tenkého střeva se nacházejí asi dvě třetiny cesty od vstupu. Sacharidy, tuky a bílkoviny jsou tráveny a vstřebávány a tělo vidí, že z nich má co nejvíce. Trávicí enzymy, které se nacházejí v tenkém střevě, jsou zodpovědné za rozpad a konverzi některých potravin na použitelnou energii. Někteří jednotlivci postrádají specifické enzymy, což vede k neschopnosti trávit určité živiny. Neschopnost strávit nebo změnit některé potraviny na použitelnou energii znamená, že tyto živiny nejsou absorbovány, ale zůstanou v zažívacím systému.

Zatímco většina absorpce se vyskytuje v tenkém střevě, absorpce je také důležitá pro tlusté střevo. Neztužné a neúčinné živiny z potravin, které nejsou absorbovány v tenkém střevě, procházejí do tlustého střeva. Orgán pohlcuje vodu a sodík a prostřednictvím procesu výmutění přemění nezpracované a nepotřebné živiny na odpad, který se vylučuje jako fekální látka.

Feces jsou většinou voda, přičemž objem je tvořen bakteriemi a nestrávenou hmotou. Hlen je to, co působí jako žlučové pojivo, dává “normální” výkaly pevnou kompozici. Interference s přebytečným hlenem, bakteriemi, nestrávenými a neabsorbovanými potravinami je to, co mění složení pohybů střev od normálních až po abnormální, což slouží jako indikátor přítomnosti viru, bakterií přenášených potravinami nebo problémů s trávením. Pokud tělo nějak zasahuje do vstřebávání trávicího systému, mohou se objevit další příznaky, včetně žaludečních křečí, nevolnosti, poruchy trávení a nedostatku vitamínu.