Co je nezdravé jídlo?

Nezdravé potraviny, které jsou běžně známé jako nezdravé potraviny, obvykle obsahují jen málo živin a velké podíly nezdravých ingrediencí, jako je cukr, sůl a nasycené tuky. To bylo spojeno s různými zdravotními podmínkami, včetně cukrovky, obezity a vysokého krevního tlaku. Nejnebezpečnějšími potravinovými možnostmi jsou obvykle občerstvení, rychlé občerstvení a cukrové nápoje a občerstvení. Při zvažování různých možností stravování je důležité si uvědomit, že různí lidé budou mít různé výživové potřeby, takže některé potraviny mohou být zdravé pro některé, ale nezdravé pro ostatní.

Zpracované občerstvení, které je obvykle uváděno na trh, je jedno nezdravé jídlo, které je široce dostupné pro spotřebitele. Nejenže mnoho z těchto svačinek obsahuje velké množství soli, které by mohly zhoršit vysoký krevní tlak, ale také obsahují velké procento nasycených tuků, konzervačních látek a někdy glutamátu sodného (MSG). Mnoho z těchto svačinek také obsahuje trans mastné kyseliny a hydrogenované oleje, které mohou zvýšit riziko obezity a vysokého cholesterolu. Vitamíny, minerály a vlákniny často často z těchto potravin neobsahují, což jim přináší malý prospěch spotřebitelům.

Nezdravé rychlé občerstvení je také všeobecně považováno za způsobující obezitu, cukrovku a další chronické zdravotní stavy. Tyto potraviny jsou spotřebovány v obrovských množstvích kvůli jejich rozšířené dostupnosti a někdy proto, že žádné zdravé jídlo není v dosahu. Oblasti známé jako potravinářské pouště, které obsahují obtížně dostupné nebo předražené zdravé potraviny, přispívají k rostoucí spotřebě jídel rychlého občerstvení a zvyšují riziko obezity obyvatelstva.

Dalším nezdravým jídlem je soda, která obsahuje vysoké koncentrace cukru a několika dalších živin. Odhaduje se, že průměrná náplň sody obsahuje asi 40 gramů cukru, což je přibližně dvojnásobek doporučeného denního příjmu cukru. Jiné sladké občerstvení, jako jsou sušenky, koblihy a některé nápoje s ovocnou příchutí, obsahují také množství cukru, které výrazně překračují denní doporučení. Jedním z nešťastných vedlejších účinků přílišného cukru je rezistence na inzulín, která může nakonec vést k cukrovce typu II.

Některé potraviny, které obsahují vysoké množství soli, jsou obecně považovány za nezdravé potraviny pro většinu lidí. Rychlé občerstvení, občerstvení, hotové večeře a polévky obsahují vysoké hladiny sodíku, které mohou zvýšit riziko vysokého krevního tlaku. Jednotlivci s nízkým krevním tlakem mohou mít prospěch ze stravy mírně vyšší ve formě soli, ale nadměrný příjem sodíku není považován za zdravý.

Některé typicky zdravé potraviny mohou být nezdravé pro jedince s určitými preexistujícími zdravotními podmínkami. Například ti, kteří mají syndrom dráždivého střeva nebo Crohnovou chorobu, mohou zjistit, že křupavá zelenina, jako je brokolice nebo květák, způsobuje poruchu trávení. Stejně tak lidé s potravinovými alergiemi nemusí být schopni jíst určité potraviny, které jsou pro ostatní zdravé. Konzultace s odborníkem na dietu nebo výživu může být přínosná pro osoby s dietními omezeními.