Co je gastrointestinální trakt?

Gastrointestinální (GI) trakt je trubka měkké tkáně v lidském těle, která začíná v ústech a končí konečníkem, přes který prochází veškerá výživa, je zpracována a eliminována. Trávení je primární funkcí traktu a je prováděno pohybem svalů a uvolněním enzymů a hormonů. Celý gastrointestinální trakt dospělého člověka dosahuje průměru 20 až 25 stop (6,1 až 7,6 m) a je tvořen horním a dolním gastrointestinálním traktorem. Dalším termínem, který se používá pro gastrointestinální trakt, je alimentární kanál.

Každá část traktu nad duodenem je považována za součást horního GI traktu. Horní gastrointestinální trakt zahrnuje ústa, hltan, jícen a žaludek, dolní GI trakt zahrnuje tenké střevo, tlusté střevo nebo tlusté střevo, konečník a konečník. Zatímco játra, žlučník a pankreas napomáhají tělu v jeho trávicím procesu, nejsou považovány za součást skutečného gastrointestinálního traktu.

Tlusté střevo má obvykle asi 20 stop (6 m) dlouhý a tvoří dvanáctník, jejunum a ileum, které vedou do tlustého střeva. Je v dvanáctníku, kde probíhá hlavní chemické trávení jídla. U vazu Trietzu začíná duodenum a začíná jejunum. Účelem jeunu je extrahovat a pohlcovat živiny prostřednictvím aktivních i pasivních transportních mechanismů. V době, kdy výživa dosáhne ileu, má mnohem méně živin k extrakci a prochází do nižšího GI traktu při vyšší rychlosti.

Funkce velkého střeva přijímají nezdravé potraviny a odstraňují z nich vodu, takže potravina vytvoří pevný odpad, který může být vyloučen jako fekální látka. Tlusté střevo je obvykle asi 5 stop dlouhé a zahrnuje cékum, tlusté střevo, konečník a konečník. V hrubém střevě existuje více než 700 druhů bakterií. Hlavním účelem tlustého střeva je vyrábět vitaminy pro absorpci krve, neutralizovat kyselost způsobenou tvorbou mastných kyselin, vytvářet protilátky, posilovat autoimunitní systém a eliminovat odpadní látku z konečníku konečníku.

Některé běžné problémy – například jednoduchá porucha trávení, gastritida, zácpa nebo průjem – mohou být často kontrolovány a vyléčeny prostřednictvím zdravé stravy, která je vysoká ve vláknech a má nízkou hladinu cukrů. Jiné dlouhodobé gastrointestinální problémy – jako je Crohnova choroba, apendicitida, gastroezofageální refluxní onemocnění (GERD), dvanáctníkové vředy, virové infekce a syndrom dráždivého střeva (IBS) – by neměly být ignorovány, protože obvykle vyžadují lékařskou péči a péči. Gastroenterologové a specialisté GI jsou lékaři, kteří by měli být konzultováni s ohledem na poruchy gastrointestinálního traktu.