Jaké je spojení mezi slinami a chutí?

Sliny a chuť jsou spojeny, protože sekrece slin jsou potřebné k přenášení molekul potravy na odpovídající receptory v chuťových pohárkách. Normální sliny změkčují potravu tak, aby mohla být snadno spolknutá. Také rozkládá struktury různých potravin a uvolňuje tyto molekuly. Jazyk obsahuje klastru chuťových pohárků, které vybírají slané, sladké, hořké a kyselé chutě. Když se molekula chuti váže na receptor chuťových buňky, signály, které identifikují každou jinou chuť, jsou poslány do mozku.

Většina zdravých lidských slin je tvořena vodou, ale obsahuje také důležité enzymy, které rozpouštějí složité chemické struktury různých potravin. Sliny a chuť obě mají klíčovou roli ve schopnosti identifikovat různé textury potravin, jako jsou zrnité nebo hladké textury. Enzym nazývaný slinná amyláza pomáhá rozkládat škroby z potravin, jako jsou chléb a rýže, a vědecké studie ukázaly, že různí lidé mají různé hladiny tohoto enzymu ve slinách. Jedna osoba s vyšší úrovní slinné amylázy bude často mít jedno vnímání chuti a struktury určité potravy. Někdo jiný s nižšími hladinami tohoto enzymu může mít naprosto odlišné chuťové a texturní vnímání stejné potraviny.

Interakce slin a chuť je také spojena s pocity pálení, které lidé cítí v ústech při jídle velmi kořeněných potravin, jako jsou papriky nebo některé omáčky, jako je křen nebo wasabi. Tyto druhy potravin se registrují jako horké a dokonce bolestivé, protože slina působí jako katalyzátor mezi receptory bolesti v ústech a molekuly z potravinářských chemikálií, jako je kapsaicin nacházející se v paprikách chilli. Tento katalytický účinek také umožňuje uvolnění endorfinů v mozku lidí, kteří rádi tyto druhy kořeněných potravin zkonzumují. Citlivost těchto pikantních chutí je obvykle považována za dědičnou.

Sliva a chuť jsou spojeny s nervovým systémem, stejně jako smyslem pro zápach, aby bylo možné zaznamenávat specifické chutě vždy, když někdo jedí nějaký druh jídla. Společným znakem onemocnění nebo zranění ovlivňujících chuť a vůni je abnormální produkce slin nebo tloušťka. Slizní žlázy mohou někdy vyvíjet cysty z poranění po stranách obličeje, kde jsou umístěny žlázy. Časté infekce dýchacích cest a vývoj benigních nazálních růstů nazývaných polypy mohou také přispět ke ztrátám chuti i při normálním vylučování slin.