Co je zadržování vody?

Zadržování vody je stav, kdy si tělo udrží vodu a způsobí otoky a citlivost, zejména na končetinách a kolem břicha. Můžete také slyšet toto označované jako nadýmání nebo edém, a má různé příčiny, od světské až po závažné. Jako obecné pravidlo byste měli vyhledat lékařskou pomoc, pokud zůstane zachování po dobu více než týden, nebo pokud jste extrémně nepohodlní a těhotné ženy by měly hledat okamžitou pozornost, pokud se u nich objeví nadměrné otoky nohou a kotníků.

Existuje řada důvodů, proč by tělo mohlo začít uchovávat vodu. Mnoho žen je s tímto stavem obeznámeno, když je spojeno s menstruačním cyklem, což je způsobeno uvolněním hormonů, které způsobují, že ledviny zadržují vodu, spíše než vyplavování. Zadržování vody může také být způsobeno zdravotními problémy s orgány, jako jsou ledviny, srdce nebo játra, a to bylo spojeno s problémy štítné žlázy také. Konečně tělo zadržuje vodu, pokud lidé jedí příliš vysokou dietní sůl.

V závislosti na příčině zadržování vody existuje řada možných ošetření. Doma by lidé měli snížit příjem soli, pokud se u nich vyskytne nadýmání, a měli by jíst banány nebo jiné potraviny, které mají vysoký obsah draslíku. Diuretika, jako je brusinkový džus, mohou pomoci tělu vypláchnout akumulaci vody a někdy jen pomůže pitné vodě, zvláště pokud je zadržení způsobeno spotřebováním příliš velké soli.

Zadržování vody může být nepříjemné, zejména v nohou. Je důležité zvýšit končetiny trpící edémy a podporovat zdravý oběh. V období nadýmání byste se měli vyvarovat těsného oblečení a šperků, a někdy může polevy pomáhat snižovat otok a nepohodlí. Někteří lidé zjistí, že cvičení také pomáhá, protože stimuluje krevní oběh a povzbuzuje tělo, aby vyprázdnil vodu zadrženou v končetinách.

Vzhledem k tomu, že zadržování vody může být někdy způsobeno zdravotním problémem, mohou existovat případy, kdy je nutná lékařská léčba, aby se vypořádala se základní příčinou tohoto onemocnění. Pokud se léčíte kvůli zdravotnímu stavu, který je spojen s otokem nebo nadýmáním, měl by váš poskytovatel zdravotní péče s vámi mluvit o tom, kdy přijet na návštěvu a kdy dostanete nový předpis na jakoukoli podmínku, může to být dobrý nápad Ptát se, jestli lék způsobuje zadržování vody. Tím, že si uvědomíte možné příčiny této situace ve vašem těle, můžete být citlivější na situace, kdy se může ukázat, že lékaři by mohli být dobrým nápadem.