Co je trávicí trakt?

Trávicí systém je dlouhá trubice v těle, která se skládá z orgánů, které pomáhají při trávení jídla. Většina dospělých má trávicí trakt, který je dlouhý asi 30 stop (9,14 m). Když člověk jedl, potravina používá tuto trubici k cestování z úst do jícnu. Po dosažení jícnu se jídlo pohybuje směrem k žaludku. Když se dostane do žaludku, enzymy pokračují v rozbíjení jídla.

Toto jídlo se pohybuje skrze tenké střevo do střeva, kde je potravina zcela trávena a živiny jsou absorbovány. Jakékoli nezdravé jídlo se dostane do tlustého střeva, kde se z něj vylučuje voda a sůl. Tento materiál se pak transformuje na hnědý pevný materiál, který je uložen v konečníku, aby mohl být vyloučen jako výkaly.

Trávicí trakt, který je hlavní součástí trávicího systému, je důležitou součástí těla. Je to proto, že přeměňuje jídlo na materiál, který tělu usnadňuje používat k výživě. Trávicí systém rozkládá potraviny na nejmenší částice, aby mohly být absorbovány do krevního oběhu. Pokud trávící systém nefunguje správně, může osoba pocítit nevolnost, syndrom dráždivého střeva, virus nebo jiné problémy související s trávicí soustavou. Pokud se ponechá neošetřená, některé poruchy trávení mohou vést k smrti.

Lidé, kteří trpí syndromem dráždivého střeva, mohou trpět bolestivou zácpou, častým průjemem nebo střídavými záchvaty zácpy a průjem. Změna na stravu s vysokým obsahem vlákniny a s nízkým obsahem tuku může často pomoci zmírnit tyto příznaky. Lékař také často předepíše léky.

Jiní lidé, kteří mají problémy s zažívacím traktem, mohou být postiženi Crohnovou chorobou, proctitidou nebo kolitidou. Všechny tři stavy jsou považovány za zánětlivé onemocnění střev. Jak kolitida, tak Crohnova choroba jsou charakterizována krvavým průjemem. Osoba s oběma onemocněními bude mít také bolest břicha.

Někdo s proctitidou obvykle produkuje stolice, které obsahují krev. Pacient s prokurózou bude mít obtíže s pohyby střev, a to navzdory častému nutkání tak učinit. Změny ve stravě a pozornost lékaře jsou potřebné pro ty, kteří trpí některým z těchto zánětlivých onemocnění střev.

Další porucha zažívacího traktu je střevní polypy, které se vyskytují v zažívacím traktu. Lidé obvykle zažívají krvácení z konečníku, když jsou přítomny polypy. Je důležité, aby lékař odstranil polypy z trávicího traktu, protože jsou považovány za počáteční stavy rakoviny tlustého střeva.

Rakovina tlustého střeva, jedna z nejzávažnějších onemocnění trávicího traktu, musí co nejdříve ošetřit lékař. Léčba zahrnuje chirurgii k odstranění rakoviny kromě radiační a chemoterapeutické léčby. Příznaky rakoviny tlustého střeva jsou bolest břicha, rektální krvácení, úbytek zdraví, ztráta hmotnosti, snížení chuti k jídlu a únava.