Co je pára třít?

Parní tření, označované také jako hrudník nebo mentolovaný trus, je topický gel na bázi ropy, který se primárně používá k léčbě příznaků běžného nachlazení, jako je kongesce a kašel. Přestože byl původně uváděn na trh k léčbě respiračních onemocnění, bylo pro tento produkt nalezeno mnoho dalších použití. Některé z nejoblíbenějších použití tohoto produktu zahrnují léčbu plísňových infekcí, jako je kožní onemocnění, zklidnění bolestivých svalů a kloubů a zvlhčování suchých, popraskaných podpatků. Většina lidí je schopna používat tání par, aniž by zaznamenávala jakékoli negativní vedlejší účinky, i když je někdy hlášeno mírné podráždění kůže. Jakékoli otázky nebo obavy týkající se různých použití tohoto výrobku nebo bezpečnosti jeho použití v individuální situaci by měly být projednány s lékařem nebo jiným lékařem.

Tradiční používání parní tření zahrnuje tření masti na hrudníku, aby se snížily příznaky nachlazení, jako je kašel, kongesce na hrudníku nebo nazální kongesce. Tento lék má silný zápach a typicky se používá těsně před spaním, často dovoluje postižené osobě snadněji dýchat a spíše zdravěji. Měkčí přípravky jsou komerčně dostupné pro kojence a malé děti.

Existuje několik kožních výhod spojených s používáním tohoto produktu. Hubové infekce, jako je kožní onemocnění nebo noha sportovce, mohou být zabráněny nebo ošetřeny každodenní aplikací tohoto produktu na postiženou oblast. Nehtová houba může být obtížně léčitelná, ale existuje mnoho zpráv, které tvrdí, že úspěšné léčení tohoto onemocnění je pravidelným používáním výparů par. Tento přípravek lze aplikovat několikrát denně na suché, popraskané podpatky, aby upokojil nepohodlí a podpořil hojení. Akné, rosacea a ekzém mohou také reagovat na léčbu tímto přípravkem.

Přísady, jako je mentol, které se nacházejí v tření par, činí tento produkt slibnou léčbou bolesti svalů a kloubů. Tento gel může být jemně masírován do bolavých svalů nebo přes postižené klouby pro rychlou úlevu od bolesti. Ruce by měly být důkladně omyty po aplikaci této tření na kůži, neboť se může objevit bolest a podráždění, pokud se tento přípravek dostane do očí.

Jiné hlášené použití pro parní tření zahrnují úlevu od sinusových bolestí hlavy, bolest v krku a horečka. Tento produkt je také považován za účinný odpuzující hmyz, když se k pokožce aplikuje tenká vrstva. Negativní vedlejší účinky jsou vzácné a mentolované ruby ​​jsou považovány za bezpečné pro většinu lidí. Jakékoliv nové nebo obtěžující příznaky, které se objeví po zahájení léčby tímto přípravkem, by měly být hlášeny lékaři k dalšímu lékařskému vyšetření.